Bir düğmeye dokunarak
konforlu bir ev

Schüco pencereler ve sürme kapılar söz konusu olduğunda, yenilik ayrıntıda gizlidir. En son teknoloji sayesinde, bir düğmeye dokunarak pencereleri açma ve kapatma, odaları otomatik olarak havalandırma veya elektronik güneş kırıcı ve parlama korumasını etkinleştirme gibi çeşitli işlevler ve çözümler mevcuttur.

Product highlight: Schüco TipTronic SimplySmart

Daha temiz hava için daha fazla alan

Schüco TipTronic SimplySmart ile, bir düğmeye basmak pencereleri ve hatta büyük ve ağır sürülür üniteleri açmak ve kapatmak için yeterlidir. Dahası, hava iyi değilse, entegre hava sensörü tüm pencereleri otomatik olarak kapatır. Sessiz harekete geçirme teknolojisi bağlantı parçalarında gizlidir.

Image

Pencereler ve sürme kapılar, bir sensör aracılığıyla, tabletteki veya akıllı telefondaki bir düğmeye basarak veya bir kol veya anahtarla manuel olarak tamamen açılır. Bu şekilde, elektronik havalandırma fonksiyonlarına ve geniş açılma genişliklerine sahip Schüco TipTronic SimplySmart sistemi enerji maliyetlerinizi etkili bir şekilde azaltır. Otomatik bileşenler, pencerenin açılma genişliklerinin büyütülmesine izin vererek daha hızlı hava akışı sağlar. Gece soğutma, yarı havalandırma veya zamanlı havalandırma gibi çeşitli elektronik havalandırma işlevleri de enerji tasarrufu sağlayacak şekilde çalışır. En iyi yanı, mekatronik bağlantı elemanlarının esnek ünite boyutları sayesinde hemen hemen tüm Schüco pencere sistemlerine çok çeşitli açma tiplerinde entegre edilebilmesidir.

Image

Elektrikle çalışan pencerelerde "gece soğutma" havalandırma fonksiyonu, klimanın herhangi bir ek enerji maliyeti olmadan doğal olarak gerçekleşmesini sağlar. Gece soğutmasının kullanımını optimize etmek için, entegre sensörler dahili ve harici sıcaklık sensörleri ile birleştirilir ve sıcaklık koşullarına bağlı olarak pencereler açılır veya kapanır.Örneğin, pencereler saat 10'da açılacak ve ertesi sabah saat 6'da tekrar kapanacak şekilde programlanabilir. Bu sayede gece boyunca temiz hava binaya akar ve ilgili odaları konforlu bir sıcaklığa soğutur. Aynı zamanda, tam otomatik açma ve kapama, her pencereyi tercihlerinize ve gereksinimlerinize göre ayrı ayrı ayarlamanıza olanak tanır. Tam otomatik "gece soğutma" fonksiyonu ile Schüco TipTronic sadece hoş bir oda ortamı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda klimada kullanılan değerli enerjiden de tasarruf sağlar.

Image

Son birkaç yıldaki çeşitli suç istatistikleri, hırsızlar için genellikle pencere ve pencere kapılarının tercih edilen giriş noktası olduğunu göstermiştir. Buna karşı koymak için Schüco pencere sistemleri son derece gelişmiş güvenlik özellikleri sunar. Schüco TipTronic bağlantı parçaları pencereyi birden fazla noktada kilitlemek için modüler güvenlik kilidi kullanır ve RC 2'ye (WK 2) kadar hırsızlığa dayanımı önemli ölçüde artırır. Manyetik anahtarlar, bina yönetim sistemine ve tüm alarm sistemlerine bağlı pencereleri izlemek ve geri bildirimde bulunmak için kullanılır.
Entegre parmak sıkışma koruması, pencere kapandığında herhangi bir engelle karşılaşıldığında pencerenin otomatik olarak yeniden açılmasını sağlar. Bu parmak sıkışma koruması, güvenlik sınıfı 2'ye karşılık gelir. Özellikle katı gereksinimler için, örn. okullarda, kreşlerde, hastanelerde ve otellerde Schüco, çerçevenin herhangi bir kısmıyla en ufak bir temasa bile tepki veren bir sensör şeridi ile parmak sıkışma koruması da sunar. Bu parmak sıkışma koruması, güvenlik sınıfları 3 ve 4'e karşılık gelir.